KEMIJA – tjedni materijali za nastavu Kemije na daljinu | Profil Klett

27. ožujak 2020.

KEMIJA – tjedni materijali za nastavu Kemije na daljinu

Autor: Uredništvo STEM područja

Poštovana učiteljice, poštovani učitelju kemije,

 

budući da je iz sigurnosnih zdravstvenih razloga u tijeku nastava na daljinu, uredništvo kemije Profil Kletta nastojat će Vam biti podrška u njezinu ostvarivanju u ovim novim okolnostima i okruženju koji, kako Vama, tako i Vašim učenicima, predstavljaju potpuno novi izazov.

 

Tijekom tjedna pripremat ćemo Vam različite prijedloge aktivnosti koje možete provesti sa svojim učenicima u virtualnim učionicama.

 

Bilo bi nam izrazito drago da Vaši učenici odgojno-obrazovne ishode sada aktualnih tema u nastavi kemije za sedmi i osmi razred ostvare korištenjem digitalnim obrazovnim sadržajima u digitalnim udžbenicima Kemija 7 i Kemija 8, za sedmi i osmi razred osnovne škole. Da biste se mogli koristiti materijalima s naše digitalne platforme IZZI, morate se prijaviti, što možete učiniti s Carnetovim lozinkama na sljedećoj poveznici: LOG IN.

 

Javite nam se sa svojim prijedlozima i primjedbama, bit će nam izazov odgovoriti na njih!

 

Uredništvo kemije izdavačke kuće Profil Klett

 

  1. Prijedlog aktivnosti za nastavu kemije u sedmome razredu
  2. Prijedlog aktivnosti za nastavu kemije u osmome razredu

 

 

 

Vezani Članci

Pogledajte tematski slične članke

Kako geografija i drugi lokalni uvjeti utječu na kvalitetu zraka u svjetskim “megagradovima”

Jedan od najstarijih znanstvenih časopisa na svijetu Science AAAS, koji je utemeljio Thomas Edison davne 1880. godine, donosi novosti o istraživanju onečišćenosti zraka različitim plinovima izmjerenim iznad najvećih svjetskih metropola, o raznovrsnim uzrocima tih pojava među kojima je i geografski položaj gradova te o zabrinjavajućim posljedicama onečišćenja za ljudsko zdravlje. 

Latinski je mrtav jezik?

Uoči Europskog dana jezika podsjetimo se koliki je utjecaj imao latinski jezik na razvoj znanosti. Latinski jezik je dugo bio službeni jezik znanosti, a danas se zadržao i u prirodoslovnim i u društvenim pojmovnicima. I ne, nije mrtav jezik. Samo se sakrio kao univerzalan način sporazumijevanja znanstvenika širom svijeta. U članku provjerite koliki je utjecaj imao i na danas dominantan engleski jezik. 

 

Vezani Sadržaj

Pogledajte našu ponudu sadržaja

udzbenik
Đurđa Kocijan, Maja Petković
udzbenik
Aleksandra Habuš, Dubravka Stričević
udzbenik
Roko Vladušić, Miroslav Pernar, Sanda Šimičić