Međunarodni eTwinning projekt "Animal Mode" | Profil Klett

16. svibanj 2025.

Međunarodni eTwinning projekt "Animal Mode"

Autor: Amrita Bocek

Učenici 3.a razreda Osnovne škole kneza Trpimira, pod vodstvom učiteljice engleskog jezika Tine Parać, koja je ujedno i autorica projekta "Animal Mode", ove školske godine aktivno sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu.

 

Ovaj projekt nije samo prilika za učenje – on je prava europska učionica bez granica, u kojoj djeca svakodnevno komuniciraju i surađuju s vršnjacima iz partnerskih škola iz Francuske, Portugala, Poljske, Španjolske i Turske. U ulozi malih istraživača, učenici kroz raznovrsne zadatke uče o životinjama, razvijaju jezične vještine na engleskom jeziku, razmjenjuju ideje i zajednički stvaraju digitalne sadržaje.

 

Projekt Animal Mode, koji traje cijelu školsku godinu, pažljivo je osmišljen kako bi poticao međupredmetno učenje kroz teme povezane s učenjem prirode i društva, likovne kulture i stranih jezika. Aktivnosti su raznovrsne i kreativne – od izrade digitalne e-knjige zagonetki, preko virtualne umjetničke galerije, do zajedničke organizacije božićnog koncerta s europskim partnerima.

Učenici su aktivni sudionici svih faza projekta: istražuju, pišu, crtaju, snimaju videozapise i sudjeluju u online sastancima s djecom iz drugih zemalja. Kroz takav angažman, razvijaju ne samo znanje, već i osjećaj pripadnosti globalnoj zajednici.

Posjetite našu projektnu stranicu i upoznajte mali, ali vrlo angažiran tim učenika koji pokazuje kako se kroz međunarodnu suradnju, kreativnost i digitalne alate – stvaraju znanja i prijateljstva bez granica.

Tina Parać, prof., učitelj savjetnik

OŠ kneza Trpimira – Kaštel Gomilica

Vezani Članci

Pogledajte tematski slične članke

ArTwinners: Kad se umjetnost i engleski jezik spoje u čaroliju učenja

U listopadu 2024. godine započeo je jedinstven međunarodni projekt pod nazivom "ArTwinners", koji je spojio svijet umjetnosti i jezika u nezaboravno iskustvo za učenike iz čak sedam zemalja. U ovom kreativnom putovanju sudjelovali su i učenici 5.d razreda Osnovne škole Čazma, zajedno s članovima likovne skupine, pod vodstvom učiteljica Ivane Barišić Tomšić (likovna kultura) i Ivane Devčić (engleski jezik).

Projekt Pčelica Spelica

Projekt Pčelica Spelica

Pčelica Spelica sedmogodišnji je projekt natjecanja osnovnoškolaca Osječko-baranjske županije u sricanju riječi na engleskom jeziku. Ideja, naravno, nije originalna, preteča ovoj vrsti natjecanja je američki „spelling bee“ model, ali je cilj ovog „domaćeg proizvoda“ bitno različit.

Vezani Sadržaj

Pogledajte našu ponudu sadržaja