eTwinning projekt “Life of My Superhero”: Kad učenici stvaraju vlastite svjetove | Profil Klett

03. lipanj 2025.

eTwinning projekt “Life of My Superhero”: Kad učenici stvaraju vlastite svjetove

Autor: Amrita Bocek

Zamislite školu u kojoj učenici ne samo da uče o superherojima – već ih i stvaraju! Upravo to se dogodilo u međunarodnom eTwinning projektu " Life of My Superhero", koji je od veljače do lipnja 2023. godine povezao 90 učenika i 5 učitelja iz Njemačke, Turske, Hrvatske, Rumunjske i Španjolske.

Cilj projekta bio je jednostavan, ali moćan: poticati kreativnost, suradnju i komunikaciju na engleskom jeziku. Učenici su tijekom projekta osmislili vlastite superheroje s jedinstvenim moćima, koristili digitalne alate za animaciju i dizajn te suradnjom s vršnjacima iz drugih zemalja stvarali zajedničke priče i svjetove.

Nastavak: Superškola i nove avanture

Projekt se nastavio i sljedeće godine s temom "Adventures of Superheroes" kroz aktivnosti: My Super School u kojoj su učenici zajedno osmislili e-knjigu o školi za superheroje i Superhero Adventures u kojoj su nastale uzbudljive digitalne slikovnice s originalnim pričama.

Korišteni su brojni alati: StoryJumper, Padlet, DuckMoose, Reinderforest, Canva i drugi.

Što su učenici naučili?

Kroz ovaj projekt učenici su: pisali opise, priče i rasporede na engleskom jeziku, razvijali digitalne i komunikacijske vještine, učili surađivati i poštovati različitosti i – najvažnije – uživali u učenju!

Projekt "The Life of a Superhero" pokazao je da svaki učenik u sebi nosi supermoć – maštu. Kroz igru, suradnju i tehnologiju, učenici su stvorili svjetove u kojima je sve moguće. A možda su pritom otkrili i pravog superheroja – sebe

Ivana Devčić

Osnovna škola Čazma

Vezani Članci

Pogledajte tematski slične članke

Animal Kingdom - istraživanje čudesnog svijeta životinja kroz eTwinning projekt

Cilj projekta bio je aktivno koristiti engleski jezik na temu životinja i životinjskog carstva i razvijati sve jezične vještine, kao i proširiti vukabular na zadanu temu. Učenici su imali prilike pokazati i svoju kreativnu stranu te u zajedničkim projektnim aktivnostima surađivati s učenicima iz ostalih zemalja i naučiti nešto više o njihovim nacionalnim životinjama, kao i o njihovoj kulturi i običajima.

Cvelferija na dlanu: digitalna knjiga o povijesti i tradiciji devet slavonskih sela

Tri učenice 8. b razreda Osnovne škole Josip Kozarac iz Soljana koje pohađaju izvannastavnu aktivnost English Club pod mentorstvom učiteljice engleskog jezika Adrijane Roždijevac provele su tijekom ove nastavne godine opsežno istraživanje o Cvelferiji, povijesnoj regiji istočne Hrvatske. Razlog projektne aktivnosti je školski projekt „Cvelferija” povodom ovogodišnje tradicionalne folklorno-kulturne manifestacije „Raspjevana Cvelferija” koja se održava upravo u Soljanima, a čiji je cilj očuvati i promovirati cvelferske plesove i običaje.

Vezani Sadržaj

Pogledajte našu ponudu sadržaja

udzbenik
Mirta Jelenc Župan, Vida Lukić, Jasna Pavuna
udzbenik
Vida Lukić, (Jasna Pavuna)