Natječaj za nagrade Platforme za cjeloživotno učenje (LLL Platform) | Profil Klett

01. lipanj 2017.

Natječaj za nagrade Platforme za cjeloživotno učenje (LLL Platform)

Autor: Damir Tadić

Platforma za cjeloživotno učenje (The Lifelong Learning Platform, LLL) krovna je organizacija koja okuplja 40 europskih organizacija aktivnih u području obrazovanja, osposobljavanja i rada s mladima. Suutemeljitelj platforme je Erasmus+, program Europske unije, dok je financijski potpomaže Europska komisija. Ove mreže danas predstavljaju više od 50 tisuća odgojno-obrazovnih institucija i udruga koje pokrivaju sve sektore formalnog, neformalnog i informalnog učenja. Nasuprot formalnog obrazovanja, koje označava samo onaj segment učenja organiziranog unutar instutucija, informalno i neformalno učenje je mnogo širi način usvajanja znanja i vještina u svim razdobljima čovjekova života i u svim životnim okolnostima. U komunikaciju putem LLL platforme uključeno je nekoliko milijuna korisnika.

Cilj je platforme izraziti interese građana o cjeloživotnom učenju. Vodeća ideja je da nitko ne bi trebao biti izostavljen i da su mostovi izgrađeni preko područja s ciljem da se poveća pristup kvalitetnom obrazovanju svima. Platforma promiče zaokruženu viziju cjeloživotnog učenja izraženu u motu „od kolijevke do groba”. Obrazac škola-posao-mirovina danas više nije pravilo, tako da je važno biti siguran da se pomaže ljudima u prijelaznim razdobljima njihova života.

Okupljanjem sudionika iz područja obrazovanja i osposobljavanja, Platforma za cjeloživotno učenje stvara prostor za razmjenu inovativnih praksi diljem Europe, što pridonosi povećanoj fleksibilnosti između sustava; također predlaže i konkretna rješenja kako bi cjeloživotno učenje zaživjelo za sve.

Cilj je nagrada LLLAwards slaviti izvanredne inicijative radi promicanja LLL politike, izgradnja inkluzivnih društava i omogućivanje cjeloživotnog učenja svima. Nagrade slave obrazovne prakse iz cijele Europe sposobne demonstrirati uporabu kreativnih i inkluzivnih metoda učenja s izvanrednim rezultatima i potencijalom da se mogu ponavljati i / ili nadahnjivati drugi. Nagrada nije ograničena ni na jedno određeno područje. Naime, u Platformi su uvjereni da cjeloživotno učenje pokriva obrazovanje i osposobljavanje - bilo ono formalno, neformalno ili informalno - u svim životnim dobima i u svim područjima života, te da će ono omogućiti osamostaljenje građana kao model za njihov osobni razvoj i boljitak, i njihovo puno sudjelovanje u društvu s građanskim, društvenim i ekonomskim značajkama.

U žarištu je ovogodišnjih LLLAwards obrazovanje u digitalnom dobu, posebice način na koji taj tehnološki razvitak utječe i preobražava obrazovne prakse.

Platforma za cjeloživotno učenje nagradit će tri izvanredne inicijative ili projekta prema trima sljedećim kategorijama:

  1. Obrazovanje i demokracija: Ova će kategorija nagraditi inicijative koje unaprjeđuju kritičko razmišljanje uporabom digitalnih alata, koje jača svijest o građanskim pravima unutar interneta, i promiče aktivno sudjelovanje u demokraciji u digitalnom dobu.
  2. Obrazovanje i društveno uključivanje: Ova će kategorija nagraditi inicijative koje se bave pitanjem pristupa i uključivanja u digitalno učenje. Nagrada će pokazati potrebu za poticanjem digitalnih programa tako da svim učenicima bude omogućeno ostvariti probitke od digitalnog obrazovanja, odnosno učenicima iz zapostavljenih sredina ali i odraslima koji su napustili školovanje.

Tko se može prijaviti? Kriteriji prihvatljivosti

  • Inicijative se odvijaju u području obrazovanja i osposobljavanja;
  • Inicijativa primjenjuje metode iz formalnog, neformalnog i / ili neformalnog obrazovanja ili se odvija u formalnom, neformalnom i / ili neformalnom obrazovnom okruženju;
  • Inicijativa bi trebala biti namijenjena bilo kojoj dobnoj skupini ili nekoliko dobnih skupina;
  • Inicijativa može biti namijenjena svim područjima života i spajati ih;
  • Inicijativa se temelji na međupodručnoj suradnji (uključujući organizacije civilnog društva, škole, sindikate, tvrtke i sveučilišta).

Kako se prijaviti? Smjernice

  • Podnositelji prijave trebaju pročitati SMJERNICE ;
  • Podnositelji prijave moraju ispuniti OBRAZAC ZA PRIJAVU (dostupan je za preuzimanje na mreži);
  • Podnositelji prijave trebaju ispuniti obrazac za prijavu na engleskom jeziku;
  • Rok za podnošenje prijava je 1. srpnja 2017. , u ponoć, prema srednjoeuropskom vremenu slanjem prijavnog obrasca na navedenoj stranici;
  • Podnositelji prijave dobit će potvrdu putem e-pošte; potvrda jamči njihovo sudjelovanje u natječaju;
  • Tajništvo Platforme za cjeloživotno učenje kontaktirat će podnositelje prijave budu li potrebne dodatne informacije.

 

Izvor:

http://lllplatform.eu/what-we-do/lll-awards/lllawards2017/

 

Vezani Članci

Pogledajte tematski slične članke

Latinski je mrtav jezik?

Uoči Europskog dana jezika podsjetimo se koliki je utjecaj imao latinski jezik na razvoj znanosti. Latinski jezik je dugo bio službeni jezik znanosti, a danas se zadržao i u prirodoslovnim i u društvenim pojmovnicima. I ne, nije mrtav jezik. Samo se sakrio kao univerzalan način sporazumijevanja znanstvenika širom svijeta. U članku provjerite koliki je utjecaj imao i na danas dominantan engleski jezik. 

 

Vezani Sadržaj

Pogledajte našu ponudu sadržaja