Umjetnički žiri: Andrea Sužnjević, Tena Letica, Zlatan Vehabović; foto: Sanjin Kaštelan

Umjetnički žiri: Andrea Sužnjević, Tena Letica, Zlatan Vehabović; foto: Sanjin Kaštelan

17. travanj 2018.

Rezultati likovnog natječaja Želim, stvaram, oblikujem

Autor: Maja Trinajstić

U sklopu višemjesečnoga likovnog natječaja Želim, stvaram, oblikujem, na adresu Profil Kletta pristigli su učenički radovi iz čitave Hrvatske, kreativna, likovna viđenja svijeta oblikovana kroz crte, točke, mrlje, šare, igre toplih i hladnih boja, rezbarenje, kolaž, utiskivanje.

 

Objavljujemo rezultate likovnog natječaja ŽELIM, STVARAM, OBLIKUJEM.

 

Crte, točke, mrlje, šare.

Boje tople, boje hladne.

Trgaj, reži, lijepi, složi.

Oboji svoj svijet!

U sklopu višemjesečnoga likovnog natječaja Želim, stvaram, oblikujem, na adresu Profil Kletta pristigli su učenički radovi iz čitave Hrvatske, kreativna, likovna viđenja svijeta oblikovana kroz crte, točke, mrlje, šare, igre toplih i hladnih boja, rezbarenje, kolaž, utiskivanje.

Iz predloženih tema natječaja, a oblikovani dječjom maštom i kreativnošću, izronila je prepoznatljiva, a opet preoblikovana kulturna, prirodna i graditeljska baština; ulice i kuće, znamenite građevine, parkovi i stabla, tekstilni uzorci i krojevi, raznoliki oblici uporabnih predmeta, pravo malo blago učeničke umješnosti, marljivosti i kreativnosti.

Učenici su, uz kvalitetno vođenje svojih učitelja mentora, učiteljica i učitelja razredne nastave i/ili likovne kulture, slikali, dizajnirali, oblikovali i stvarali, a rezultat njihova rada jest 777 djela iz 130 škola širom Hrvatske.

U prvoj kategoriji Slikam graditeljsku baštinu, pristiglo je ukupno 420 akvarela; 302 rada učenika razredne nastave i 118 radova učenika predmetne nastave. U drugoj kategoriji Oblikujem škrinju za čuvanje naše baštine 91 škrinjica; 55 radova učenika razredne, a 36 radova učenika predmetne nastave. U trećoj kategoriji Dizajniram plakat“Stablo mog zavičaja” pristiglo je 152 rada; 40 plakata razredne i 112 plakata predmetne nastave, a u četvrtoj kategoriji Stvaram uzorke, modeliram pregače…, 114 radova; 83 rada razredne i 31 rad predmetne nastave.

Naš umjetnički i stručni žiri imao je izuzetno težak i zahtjevan zadatak. Od velikog broja iznimno kvalitetnih radova, trebali su izabrati najbolje po njihovome stručnom i umjetničkom sudu. Trebali su odlučiti o 24 glavne nagrade (prva tri mjesta) te 56 posebnih priznanja.

Umjetnički žiri činili su:

Zlatan Vehabović, višestruko nagrađivani akademski slikar. Djela mu se nalaze u zbirkama u Hrvatskoj i inozemstvu. Dobitnik je više nagrada, među kojima izdvajamo Nagradu Hrvatske gospodarske komore (Zagreb, 2005.), Grand Prix na izložbi Erste banke “Novi fragmenti 3.” (Zagreb, 2006.) i drugu nagradu na natječaju Essl Award for Central/Southeast Europe (Zagreb, 2007.), te Grand Prix 49. Zagrebačkog salona (Zagreb, 2010.) i Nagrade The International Association of Art Critics (AICA) na 49. Zagrebačkom salonu (2010.).
 

Andrea Sužnjević, grafička dizajnerica, dio nagrađivanog tima dizajnerskog studija Šesnić i Turković. Autorica je brojnih filmskih plakata, uvodnih i odjavnih špica. Za svoj rad dobila je brojna priznanja i nagrade.

Tena Letica, nagrađivana ilustratorica i paper engineer. Pokrenula je ilustratorski studio Paperwork, koji je specijaliziran za papercutting, paper engineering i 3D mehaničke ilustracije.

 

Članovi stručnog žirija bili su:

dr. art. Dijana Nazor, likovna pedagoginja, koautorica udžbeničkog kompleta za likovnu kulturu od 5. do 8. razreda OŠ Pogled, potez, Profil Klett

Martina Kosec, učiteljica likovne kulture, koautorica udžbeničkog kompleta za likovnu kulturu od 5. do 8. razreda OŠ Pogled, potez, Profil Klett, terapeutica za likovni razvoj

Jurana Linarić, učiteljica likovne kulture, koautorica udžbeničkog kompleta za likovnu kulturu od 5. do 8. razreda OŠ Pogled, potez, Profil Klett, grafičarka

Slaven Jurić, učitelj likovne kulture, voditelj radionica za djecu i odrasle, autor raznih scenografija i urbanih intervencija, umjetnik

Članica žirija samo za razrednu nastavu:

Sanja Gjurčević, učiteljica razredne nastave i likovne kulture, slikarica - sudjelovala samo u dijelu žiriranja radova razredne nastave

foto: Sanjin Kaštelan
foto: Sanjin Kaštelan
Nagrade u kategoriji Slikam graditeljsku baštinu za razrednu nastavu

1. nagrada: Antonio Nović, 4. razred, OŠ Zrinski, Nuštar PŠ Marinci, mentorica: Nevenka Škrabo

2. nagrada: Dora Korenić, 4. razred, IV. OŠ Bjelovar, mentorica Dragica Budić

3. nagrada: Lina Glušica, 4. razred, OŠ Viktora Cara Emina, Lovran, PŠ Mošćenička Draga, mentorica: Blaženka Beroš

Posebna priznanja dobivaju:

Katja Božić, 4. razred, OŠ Matije Gupca, mentorica: Vida Brezak

Karlo Čigoja, 2. razred, OŠ S. S. Kranjčevića, Senj, mentorica: Karmen Čorić

Gabriel Ćosić, 2. razred, OŠ Sesvetski Kraljevec, Sesvete-Kraljevec, mentorica: Ana Levačić

Martina Keser, 4. razred, OŠ Scuola Elementare Gelsi, Rijeka, metorica: Snežana Kranjec

Petra Nekić, 2. razred, OŠ Mate Lovraka, Zagreb, mentorica: Gordana Maršić-Pisk

Mihaela Sebić, 1. razred, OŠ Zrinski, Nuštar, PŠ Marinci, mentorica: Marija Lesandrić

Lucija Šimunović, 3. razred, III. OŠ Bjelovar, Bjelovar, mentorica: Suzana Turković

foto: Sanjin Kaštelan
foto: Sanjin Kaštelan
Nagrade u kategoriji Slikam graditeljsku baštinu za predmetnu nastavu

1. nagrada: Manuela Prekupec, 7. razred, I. OŠ Varaždin, mentorica: Dina Zebec

2. nagrada: Mirela Turalija, 8. razred, OŠ Dore Pejačević, Našice, mentorica: Sanja Portnar

3. nagrada: Vilim Bučec, 5. razred, OŠ Jelkovec, Sesvete, mentorica: Ivana Popovac Hristov

Posebna priznanja dobivaju:

Anđelo Andrijanić, 7. razred, OŠ Fausta Vrančića, Šibenik, mentorica: Katarina Turčinov

Bruna Hercigonja, 8. razred, I. OŠ Varaždin, mentorica: Dina Zebec

Francesca Magdić, 6. razred, OŠ dr. Andrije Mohorovičića, Matulji, mentorica: Zdenka Cetina

Katarina Magdić i Tara Bijelić, 7. razred, OŠ Mahično, Mahično, mentorica: Irena Komšić

Magdalena Stepinac, 6. razred, OŠ kardinala Alojzija Stepinca Krašić, mentorica: Martina Štengl Šoić

Mislav Tomičić, 5. razred, OŠ Petra Kanavelića, Korčula, mentor: Abel Brčić

Lara Vlainić, 7 razred, OŠ “Đuro Pilar” Slavonski Brod, mentorica: Karolina Čačić

foto: Sanjin Kaštelan
foto: Sanjin Kaštelan
Nagrade u kategoriji Oblikujem škrinju za čuvanje naše baštine za razrednu nastavu
  1. nagrada: Julian Gladović, 4. razred, OŠ Petar Zoranić, Stankovci, PŠ Vukšić, mentorica: Ana Baradić
  2. nagrada: Natali Klarić, 3. razred, OŠ don Lovre Katića, Solin, mentorica Željana Lažeta
  3. nagrada: skupni rad: Kaja Alviž, Dorotea Biluš, Viktorija Gašo Kasik, Paola Matić, Paula Šantić, 2. razred, OŠ Vladimir Deščak, Novaki, mentorica: Mateja Frketić Vrbanić

Posebna priznanja dobivaju:

Ana Dasović, 4. razred, OŠ Perušić, mentorica: Nikolina Orešković

Laura Furjan, 3. razred, OŠ Otok, Zagreb, mentorica: Natalija Oštarčević-Filipić

Lucija Lukić, 3. razred, OŠ Blaga Zadre, Vukovar, mentorica: Patricija Burazin

Anai Majstorović, 3. razred, OŠ Đakovački Selci, Đakovo, mentorica: Mirta Denić

Leonarda Rukavina, 4. razred, OŠ Perušić, mentorica: Nikolina Orešković

Skupni rad: David Butinović, Matija Mihaljević, Antonio Kovač, Šimun Petar Bošnjaković, 3. razred, OŠ dr. Franjo Tuđman, mentorica: Adrijana Leko

Skupni rad: Natali Linić, Nola Ruben Sečen, Nora Sečen, 4. razred, OŠ Čavle, mentorica: Đeni Kunsek

foto: Sanjin Kaštelan
foto: Sanjin Kaštelan
Nagrade u kategoriji Oblikujem škrinju za čuvanje naše baštine za predmetnu nastavu
  1. nagrada: Karmen Fabris, 8. razred, OŠ Petra Kanavelića, Korčula, mentor: Abel Brčić
  2. nagrada: Ana Gagula, 6. razred, OŠ Marije i Line, Umag, mentorica: Danica Sardelić
  3. nagrada: Leda Altić, 8. razred, OŠ Julija Klovića, Zagreb, mentorica: Sanja Gjurčević

Posebna priznanja dobivaju:

Lana Ćuk, 6. razred, OŠ kardinala Alojzija Stepinca, Krašić, mentorica: Martina Šteng Šoić

Matija Kelković, 5. razred, OŠ Gračani, Zagreb, mentorica: Marina Badurina Cindrić

Jasmina Klopotan, 7. razred, OŠ Ljubešćica, mentorica: Ivanka Hodja Kukovačec

Nika Kucarov, 5. razred, OŠ Gračani, Zagreb, mentorica: Marina Badurina Cindrić

Nina Turkalj, 6. razred, OŠ Šestine, Zagreb, mentorica: Ana Barbić Katičić

Vilim Vigna, 5. razred, OŠ Petra Kanavelića, Korčula, mentor: Abel Brčić

Wanda Vigna, 8. razred, OŠ Petra Kanavelića, Korčula, mentor: Abel Brčić

foto: Sanjin Kaštelan
foto: Sanjin Kaštelan
Nagrade u kategoriji Dizajniram plakat “Stablo mog zavičaja” za razrednu nastavu
  1. nagrada: Duje Čulina, 2. razred, OŠ Šimuna Kožičića Benje, Zadar, mentorica: Katarina Markulin
  2. nagrada: Šimun Kovačević, 1. razred, OŠ Tenja, mentorica: Snježana Glavaš
  3. nagrada: Sebastian Luka Vlačić, 4. razred., OŠ Marčana, mentorica: Nina Pliško

Posebna priznanja:

Jakov Bljaić, 2. razred, OŠ Šimuna Kožičića Benje, Zadar, mentorica: Katarina Markulin

Nea Cvečić, 1.c razred, OŠ Čavle, Čavle, mentorica: Andreja Miler

Stela Čerin, 3.d razred, OŠ "Đuro Pilar", Slavonski Brod, mentorica: Jasminka Hrskanović

Marko Kaštelan, 3. razred, OŠ don Lovre Katića, Solin, mentorica: Željana Lažeta

Dorotea Ledinski, 1. razred, OŠ braća Radić, Koprivnica PŠ Starigrad, mentorica: Jelena Bistović

David Radovčić, 3. razred, OŠ Veruda, Pula, mentorica: Vera Maretić

Josipa Zovko, 3. razred, OŠ Blage Zadre, Vukovar, mentorica: Patricija Burazin

foto: Sanjin Kaštelan
foto: Sanjin Kaštelan
Nagrade u kategoriji Dizajniram plakat “Stablo mog zavičaja” za predmetnu nastavu
  1. nagrada: Morena Šerbedžija, 8. razred, OŠ Marije i Line, Umag, mentorica: Danica Sardelić
  2. nagrada: Neven Vučenović, 7. razred, OŠ dr. Jure Turića, Gospić, mentorica: Neda Čačić
  3. nagrada: David Polančec, 7. razred, OŠ Fran Koncelak, Drnje, mentor: Mario Dimić

Posebna priznanja:

Marija Klara Bajić i Lucija Bajić, 6. razred, OŠ Trilj, Trilj, mentorica: Maja Frakić

Maria Magdalena Božo, 7. razred, OŠ Grgura Karlovčana, Đurđevac, mentor: Zoran Vidaković

Željana Jurjević, 8. razred, OŠ Petra Kanavelića, Korčula, mentor: Abel Brčić

Neva Knežević, 8. razred, OŠ Grabrik, Karlovac, mentorica: Ivana Maradin

Iva Konjikovac, 7. razred, OŠ dr. Jure Turića, Gospić, mentorica: Neda Čačić

Maja Kušeković, 7. razred, OŠ Sesvete, Sesvete, mentorica: Stela Perić

Skupni rad: Aurora Viskočil, Adriano Mikuletić, Vito Vlašimsky, Katarina Jozić, Katja Topić, 5. razred, OŠ dr. Andrije Mohorovičića, Matulji, mentorica: Zdenka Cetina

foto: Sanjin Kaštelan
foto: Sanjin Kaštelan
Nagrade u kategoriji Stvaram uzorke, modeliram pregače… za razrednu nastavu
  1. nagrada: Lucija Baketić, 3. razred, OŠ don Lovre Katića, Solin, mentorica: Željana Lažeta
  2. nagrada: Elenor Hubek, 1. razred, OŠ Ljudevita Gaja, Osijek, mentorica: Tatjana Grabić
  3. nagrada: Lena Sokolić i Petra Deščak, 2. razred, OŠ Vladimir Deščak, Sveta Nedelja, mentorica: Vesna Abičić

Posebna priznanja:

Petra Kolarić, 1. razred, OŠ Vladimira Nazora, Komletinci, mentorica: Snježana Matak

Ivana Lipovac, 3. razred, OŠ Savski Gaj, Zagreb, mentorica: Kristina Iveković

Ema Protić, 3. razred, OŠ Savski Gaj, Zagreb, mentorica: Nikolina Vezmar Baraka

Nora Sečen, 4. razred, OŠ Čavle, Čavle, mentorica: Đeni Kunsek

Matea Štiner, 2. razred, OŠ Dragalić, mentorica: Olivera Galetić

Matej Vujičić, 2. razred, OŠ Ljudevita Gaja, Osijek, PŠ Sarvaš, mentorica: Ksenija Milosavljević

Nikolina Živković, 1. razred, OŠ Brezovica, Brezovica, mentorica: Zlata Lučić Štancl

foto: Sanjin Kaštelan
foto: Sanjin Kaštelan
Nagrade u kategoriji Stvaram uzorke, modeliram pregače… za predmetnu nastavu
  1. nagrada: Helena Šest, 7. razred, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever
  2. nagrada: Yan Fei Goršić, 7. razred, OŠ Grabrik, Karlovac, mentorica: Ivana Maradin
  3. nagrada: Ivona Sakač, 8. razred, OŠ Ljubešćica, Ljubešćica, mentorica: Ivanka Hodja Kukovačec

Posebna priznanja:

Mihael Bence, 5. razred, OŠ “Đuro Pilar”, Slavonski Brod, mentorica: Karolina Čačić

Morena Benković Petrić, 5. razred, OŠ “Đuro Pilar”, Slavonski Brod, mentorica: Karolina Čačić

Martina Crnković, 7. razred, OŠ Grabrik, Karlovac, mentorica: Ivana Maradin

Dina Kabbani, 7. razred, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

Matea Nekić, 6. razred, OŠ “S. S. Kranjčević”, Senj, mentorica: Milena Cerović-Miklić

Duje Papić, 7. razred, OŠ Grabrik, Karlovac, mentorica: Ivana Maradin

Nika Pavlek, 7. razred, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb, mentorica: Mirjana Sever

 

Čestitke i zahvale svim nagrađenima i sudionicima

Iskreno čestitamo svim nagrađenim učenicima i mentorima, a zahvaljujemo svim učenicima i mentorima koji su se prijavili na natječaj i poslali svoje radove.

Želimo naglasiti da se kreativnost, maštovitost i kvaliteta ogledaju i u ostalim radovima iako nisu izabrani u prvih 80. Upravo stoga, izložit ćemo uskoro sve radove u VIRTUALNOJ GALERIJI kako bi njihova vidljivost i dostupnost bila veća, a moći ćete glasati za najbolji rad prema vlastitom sudu. 

 

U pripremi je i veliki katalog natječajnih radova s osvrtima stručnog i umjetničkog žirija, a u kojem će biti objavljeni svi radovi koji su pristigli na natječaj.

 

Pratite nas i dalje jer nagrađene očekuju vrijedne i zanimljive nagrade, svi sudionici dobiti će zahvale i plakate, a na našoj web stranici očekuju vas i priče o posebnim idejama i projektima koji su proizašli iz natječaja, razgovori s nagrađenim učenicima i mentorima, ali i ostalim sudionicima te mnogo zanimljivih materijala i priča povezanih s PRIRODOM, TRADICIJOM I BAŠTINOM.

Vezani Članci

Pogledajte tematski slične članke

Od rastera do ukrasa

U vremenu blagdana, kada se od likovnjaka s razlogom očekuje da ukrase prigodno učionice, školske panoe ili pozornicu za božićnu priredbu, učenici 6. razreda OŠ Petra Kanavelića u Korčuli sa svojim mentorom likovne kulture Abelom Brčićem izradili su ukrase od kolaž-papira s rasterima.

Oživljavanje graditeljske baštine kroz detalje

Iznimna se moć zapažanja skriva u dječjem oku. Način percipiranja detalja te preciznog, predanog prenošenja na papir ponekad ostavlja gledatelja u iskrenom čuđenju.  Ako se pritom sljube talent, moć zapažanja, vještina stvaranja tušem, kvalitetni papiri iz Likovne mape za velika djela i uspješno mentorstvo zaslužuje se i nagrada na natječaju Želim, stvaram, oblikujem.

 

 

 

Vezani Sadržaj

Pogledajte našu ponudu sadržaja

udzbenik
Ana Šobat, Martina Kosec, Jurana Linarić, Emina Mijatović, Zdenka Bilušić, Dijana Nazor
udzbenik
Ana Šobat, Martina Kosec, Jurana Linarić, Emina Mijatović, Zdenka Bilušić, Dijana Nazor